Budynek
mieszkanie ochota
Podpatrzone na: http://www.marigoldgarden.pl/

Kupujemy mieszkanie w Trzebnicy

Jak znaleźć najlepszą ofertę na zakup nowego mieszkania? Poszukiwanie mieszkania w stolicy zdaje się być proste, w końcu bez przerwy gdzieś coś się buduje. Warto do poszukiwań wykorzystać internet. Parę haseł wpisanych w wyszukiwarkę pomoże wyklarować sprawę. Najpierw musimy zdecydować, w której części miasta chcemy zamieszkać, bo wtedy można zawęzić poszukiwania. Hasło mieszkania Ochota jest zdecydowanie bardziej skuteczne niż „mieszkania w Warszawie”.
nieruchomości
Przygotowane przez: RubyGoes
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak oraz gdzie szukać idealnego lokum w Warszawie? Zakup pierwszego mieszkania oraz czynniki mające wpływ na standard nieruchomości

Kupno pierwszego mieszkania zawsze jest wielkim wyzwaniem. Nierzadko nie wiemy na co należy zwrócić uwagę podczas szukania mieszkania, jak odnaleźć dobrego dewelopera a także dobrą lokalizację. Czasami zdarza się, iż rynek pracy lub praca w naszej firmie zmusza nas do przeprowadzenia się do innego miasta. Mnóstwo ważnych firm ma własne siedziby w stolicy, gdzie najczęściej przeprowadzają się młodzi ludzie. W Warszawie buduje się coraz więcej nowych osiedli oraz budynków mieszkalnych.
budowa
Przygotowane przez: DAVID HOLT
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Najważniejsze informacje o umocnieniach gruntów, najważniejsze zalety metody drogowych spoiw silment.

Realizację niedużego nawet obiektu czy budynku należy poprzedzić szczegółową analizą gruntu. Niekiedy bowiem okazuje się, że na sporym fragmencie działki wszystko jest w porządku, lecz na niewielkim obszarze grunt będzie niestabilny, i budowa w takiej sytuacji musiałaby zostać przerwana.
budowa
Przygotowane przez: pnwra
Podpatrzone na: www.flickr.com

Jak wybrać godną zaufania firmę budowlaną?

Od dłuższego czasu sporo debatujemy o ochronie środowiska i oszczędzaniu energii, co zauważyć można w także w innych dziedzinach, do których należy również architektura. Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na charakterystyczną konstrukcję, której zamierzeniem jest ograniczenie ubytku ciepła, często pozyskanie energii z innych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją domu.
dom z garażem
Przygotowane przez: JDH Rosewater
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Który projekt domu parterowego wziąć pod uwagę? Zobacz na co zwrócić uwagę?

Znaczna większość osób zdecydowanych na wybudowanie domu dla rodziny uwzględnia projekt domu typowego. Zazwyczaj mimo wszystko zapominamy, iż projekty typowe to nie jedna propozycja biur architektonicznych. Możemy polecić zaprojektowanie indywidualnego projektu, poprzez co będziemy mieć pewność, iż dom będzie doskonale dopasowany do naszych wymagań.
mycieokien
Przygotowane przez: Stuart Grout
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Udekorowanie domu lub mieszkania, inaczej od czego zacząć kończąc budowę swojego gniazdka.

Czy to dom, lub mieszkanie, każdy chce by znajdowało się w nim wszystko, co potrzebne do harmonijnego egzystowania. Powinno być wydajne, ale i współczesne, tak by znaleźć w nim zadowolenie i harmonię.


Udekorowanie domu lub mieszkania, inaczej od czego zacząć kończąc budowę swojego gniazdka.

Biorąc po uwagę, iż nie każdy jest specjalistą w ozdabianiu pomieszczeń, dobrze jest skorzystać z wskazówek fachoWCów.
znak
Przygotowane przez: spinster cardigan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Właściwe oznaczenie numeryczne posesji jest niezwykle istotne, gdy ingerować musi pogotowie czy straż pożarna.

Problem właściwego oznakowania budynków, jest tematem przepisów ustawy - Prawo geodezyjne i kartograficzne. Użytkownicy nieruchomości często nie mają wiedzy, że właściwe oznaczenie budynków należy do ich powinności. Chodzi o umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym budynku, nazwą ulicy lub placu lub też miejscowości. Co więcej, taką tabliczkę musi się prawidłowo rozjaśnić. Właściwe oznaczenie posesji ma istotną rolę wagę, w powszedniej służbie osób noszących odpowiedzialność za ochronę i ład oraz służb ratunkowych.
Osiedle domków jednorodzinnych
Przygotowane przez: r. nial bradshaw
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym jest większe każdego roku. Najistotniejszym powodem sławy tych domów są pieniądze, bowiem dom energooszczędny to taki, który eksploatuje 3–4-krotnie mniej energii do ogrzewania niż budynek normalny, a niższe straty energii to wiele niższe rachunki za ogrzewanie.
rezydencja
Przygotowane przez: Mielno Holding Firmus Group
Podpatrzone na: Mielno Holding Firmus Group

Planujemy budowę domu – jaki rodzaj projektu można wybrać?

Budowa domku jednorodzinnego nie jest możliwa bez dobrego planu wykonanego przez architekta. Jakiego typu projekty domów przygotowały dla swoich klientów pracownie architektoniczne?
ziemia która będzie sondowana
Przygotowane przez: onnola
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Sondowania jako badania ośrodka gruntowego do celów planowania posadowienia budynku

Badania gruntów są w najwyższym stopniu pewne, gdy można określić położenie i kontur ewentualnego budynku, bowiem wówczas geotechnik wie, w których pozycjach dokonać odwierty. Jeśli parcela jest niezwykle rozległa i nie wiadomo nadal, gdzie stanie dom, trzeba wykonać więcej odwiertów, a więc cena badań wzrośnie.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.