Budynek
budowa
Przygotowane przez: DAVID HOLT
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Najważniejsze informacje o umocnieniach gruntów, najważniejsze zalety metody drogowych spoiw silment.

Realizację niedużego nawet obiektu czy budynku należy poprzedzić szczegółową analizą gruntu. Niekiedy bowiem okazuje się, że na sporym fragmencie działki wszystko jest w porządku, lecz na niewielkim obszarze grunt będzie niestabilny, i budowa w takiej sytuacji musiałaby zostać przerwana.
budowa
Przygotowane przez: pnwra
Podpatrzone na: www.flickr.com

Jak wybrać godną zaufania firmę budowlaną?

Od dłuższego czasu sporo debatujemy o ochronie środowiska i oszczędzaniu energii, co zauważyć można w także w innych dziedzinach, do których należy również architektura. Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na charakterystyczną konstrukcję, której zamierzeniem jest ograniczenie ubytku ciepła, często pozyskanie energii z innych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją domu.
dom z garażem
Przygotowane przez: JDH Rosewater
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Który projekt domu parterowego wziąć pod uwagę? Zobacz na co zwrócić uwagę?

Znaczna większość ludzi zdecydowanych na budowę domu dla rodziny uwzględnia projekt domu typowego. Często mimo wszystko zapominamy, iż projekty klasyczne to nie jedna propozycja biur architektonicznych. Możemy polecić zaprojektowanie prywatnego projektu, poprzez co jest pewność, że dom będzie doskonale dopasowany do naszych wymagań.
mycieokien
Przygotowane przez: Stuart Grout
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Udekorowanie domu lub mieszkania, inaczej od czego zacząć kończąc budowę swojego gniazdka.

Czy to dom, lub mieszkanie, każdy chce by znajdowało się w nim wszystko, co potrzebne do harmonijnego egzystowania. Powinno być wydajne, ale i współczesne, tak by znaleźć w nim zadowolenie i harmonię.


Udekorowanie domu lub mieszkania, inaczej od czego zacząć kończąc budowę swojego gniazdka.

Biorąc po uwagę, iż nie każdy jest specjalistą w ozdabianiu pomieszczeń, dobrze jest skorzystać z wskazówek fachoWCów.
znak
Przygotowane przez: spinster cardigan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Właściwe oznaczenie numeryczne posesji jest niezwykle istotne, gdy ingerować musi pogotowie czy straż pożarna.

Problem właściwego oznakowania budynków, jest tematem przepisów ustawy - Prawo geodezyjne i kartograficzne. Użytkownicy nieruchomości często nie mają wiedzy, że właściwe oznaczenie budynków należy do ich powinności. Chodzi o umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym budynku, nazwą ulicy lub placu lub też miejscowości. Co więcej, taką tabliczkę musi się prawidłowo rozjaśnić. Właściwe oznaczenie posesji ma istotną rolę wagę, w powszedniej służbie osób noszących odpowiedzialność za ochronę i ład oraz służb ratunkowych.
Osiedle domków jednorodzinnych
Przygotowane przez: r. nial bradshaw
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym jest większe każdego roku. Najistotniejszym powodem sławy tych domów są pieniądze, gdyż dom energooszczędny to taki, który eksploatuje 3–4-krotnie mniej energii do nagrzewania aniżeli budynek normalny, a niższe straty energii to dużo mniejsze rachunki za ogrzewanie.
rezydencja
Przygotowane przez: Mielno Holding Firmus Group
Podpatrzone na: Mielno Holding Firmus Group

Planujemy budowę domu – jaki rodzaj projektu można wybrać?

Budowa domku jednorodzinnego nie stanie się możliwa bez odpowiedniego planu , który wykonany zostanie przez przez architekta. Jakiego rodzaju projekty domów przygotowują dla swoich klientów architekci?
ziemia która będzie sondowana
Przygotowane przez: onnola
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Sondowania jako badania ośrodka gruntowego do celów planowania posadowienia budynku

Badania gruntów są w największym stopniu wiarygodne, kiedy można wyznaczyć usytuowanie i kształt prawdopodobnego budynku, albowiem wówczas geotechnik wie, w jakich pozycjach zrealizować odwierty. Jeżeli działka jest niezwykle rozległa i nie wiadomo nadal, gdzie stanie dom, trzeba wykonać więcej odwiertów, a więc wartość badań wzrośnie.
dom
Przygotowane przez: Caparol
Podpatrzone na: Caparol

Jak duże znaczenie ma odpowiedni wybór materiałów budowlanych, jakie zalety będzie miała klasyczna ceramika.

Jedną z trudniejszych decyzji, którą należy podjąć zanim się zacznie budować dom jest materiał, z którego będzie zrobiona konstrukcja. Do dyspozycji jest przynajmniej parę różnych technologii, sporo się one różnią sposobem użycia, montażem i oczywiście ceną.
izolacja
Podpatrzone na: pixabay.com

Uszczelki filcowe okazują się być bardzo solidne

Płyty cv niejednokrotnie wykorzystywane będą przy termoizolacjach
Jeżeli pragniemy posiadać pewność, że zapłacimy za ogrzewanie najmniej jak się da, a ciepło, które uzyskujemy nie wypływa nam na zewnątrz, to powinniśmy zatroszczyć się o właściwą termoizolację naszego domu.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.