Z czym należy liczyć się gdy mowa o wyborze między inwestowaniem w szambo a w przydomową oczyszczalnię ścieków?

Podczas budowy domu należy pomyśleć w jaki sposób będziemy odprowadzać ścieki. Kiedy jest już kanalizacja, do które można się podłączyć to nie ma z tym problemu. Z kolei jeśli nie, to trzeba zdecydować się szambo lub też budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.


zbiorniki z polietylenu
Przygotowane przez: designmilk
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jakie są zalety takich rozwiązań?


Co istotne należy dowiedzieć się, które rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania na naszym terenie. Jeśli istnieje sieć kanalizacyjna to mamy obowiązek się do niej podłączyć. Nie możemy w takiej sytuacji zdecydować się na osobną inwestycję. Z kolei też nie w każdym miejscu można wybudować szambo albo oczyszczalnię ze względu na specyficzne warunki gruntowo - wodne. Należy to także sprawdzić z planem zagospodarowania przestrzennego. Określa on ważne wytyczne pod kątem ochrony natury, jakie mogą sprawić, iż przeprowadzić daną inwestycję będziemy mogli jedynie pod pewnymi warunkami. Jakiego rodzaju warunki jeśli chodzi o glebę muszą występować, by móc zainwestować w szambo ekologiczne czy przydomową oczyszczalnię?


geodezja
Przygotowane przez: Rintal Polska
Podpatrzone na: Rintal Polska


szamba ekologiczne
Przygotowane przez: KOMUnews
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o budowę szamba to jest to jeden szczelny zbiornik, z tego względu nie ma zbyt surowych wytycznych, gdy chodzi o podłoże. Ma to natomiast znaczenie, gdy chodzi o zastosowany zbiornik. Tam, gdzie woda gruntowa jest wysoko trzeba zainstalować zbiornik ciężki, na przykład z betonu. Nie będzie od wypierany ku górze gdy będzie pusty. Natomiast w miejscach, gdzie tego typu problemów z posadowieniem nie ma, sprawdzą się świetnie zbiorniki z polietylenu. Jak chodzi o oczyszczalnie, tutaj już grunt ma spore znaczenie - dalej na tej stronie. Poziom wody gruntowej bowiem musi być przynajmniej 1,5 metra poniżej miejsca z drenem. Najlepiej by grunt był piaskowy albo gliniasto-piaszczysty.


Jak chodzi o koszty to wybudowanie szamba mniej kosztuje aniżeli zrobienie oczyszczalni przydomowej. Jednak koszty eksploatacji bardzo się między sobą różnią z korzyścią dla oczyszczalni.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym intrygującym wpisem? Fantastycznie. Zatem zapraszamy - kliknij w link odkurzacz centralny części i przenieś się do kolejnej strony po detale.

Koszt częstych wywozów szamba jest dość duży. Pomimo początkowych większych nakładów, później inwestycja kosztuje mniej by ją utrzymać dlatego zwraca się już po paru latach. Wciąż więcej osób wybiera oczyszczalnie przydomową - szczegóły są na kingspanenviro.comterenie.


Sprawdź też

Klimatyzatory pokojowe - czyli, wszyściutko co dobrze jest wiedzieć na temat klimatyzowaniu wnętrza

kamienica
Przygotowane przez: Waldemar Jan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy wewnątrz twojego domku, kiedy przychodzi lato bywa piekielnie gorąca jak wewnątrz sauny? Myślisz nad skutecznym sposobem na pozbycie się żaru z Twojego domku? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś dobierając dzisiejszego dnia temat do oczytania! W naszym felietonie po opowiadamy Ci o najskuteczniejszym sposobie schłodzenia pomieszczenia, czyli dokładnie o klimatyzatorze pokoikowym!


Przeciwko pozorom klimatyzator nie jest to jedynie maszyna o kształcie kloca, którą to stawiamy wewnątrz pokoju - tak naprawdę istnieje jej parę rodzajów i odmian, w tym: na ścianę i do przenoszenia, kompaktowe, do biura i tak dalej.


Z kolei gdy chodzi o oczyszczalnie nie ma takich regulacji, jakie wskazywałyby przymusowe podłączenie domu do kanalizacji.

Absorbujący materiał? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tutaj, w serwisie fototapety sklep internetowy, który w tamtym miejscu się znajduje, też jest coś interesującego.

Dlatego warto mieś świadomość istnienia takich kwestii, zanim wybierzemy jedną albo drugą metodę na problem ścieków.
2020/02/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.