Mamy niezbyt dużą łazienkę i planujemy, jakiego rodzaju płytki będą tam najlepsze? Jest na to odpowiedź

Jakie płytki są najlepsze do małej rozmiarowo łazienki? Jakie są najlepsze? Małe, duże, a może mozaika? Czy wybór rodzaju płytek ma wpływ na sposób ich położenia? Co należy wiedzieć na ten temat?Powinniśmy przyznać, że na temat doboru płytek do niedużej łazienki krąży sporo mitów. Np. na forach internetowych możemy przeczytać, iż nieduże, mozaikowe płytki niedobrze wpłyną na przestrzeń niezbyt dużej łazienki. Duże zaś mogą wymagać zbyt wielkiej ilości cięć (sprawdź więcej). Istnieje więc tego rodzaju opinia, iż w takim miejscu nie warto łączyć różnych formatów i kontrastowych kolorów płytek. Ale jak to wygląda w rzeczywistości, jakie płytki (płytki na podjazd) do małej łazienki będą najbardziej odpowiednie?

Sprawdź też

Bezbłędny wybór płytek podłogowych

Przygotowane przez: www.roben.com.pl
Obecnie producenci polecają nam przeróżne płytki. Wybór jest duży począwszy od faktury kończąc na barwach i odcieniach płytek. Do niewielkich pomieszczeń należy dopasować płytki jasne, które optycznie je zwiększą. Do miejsc wąskich zalecane jest zastosowanie płytek podłużnych, które optycznie je wydłużą. Tymczasem, gdy nasze pomieszczenie jest obszerne możemy wykorzystać ciemniejsze płytki o przejrzystych wzorach. Dzięki temu możemy urządzić dane pomieszczenia tak jak chcieliśmy.


łazienka
Przygotowane przez: DEFRA
Podpatrzone na: http://www.meble.pl
Tak naprawdę do niezbyt dużej łazienki pasuje każdy typ płytek. By jednakże uniknąć poszatkowania przestrzeni, trzeba wybrać fugę, która będzie odpowiadała kolorowi płytek. Tego rodzaju zapobieganie wprowadzeniu bezsensownych podziałów w pomieszczeniu faktycznie spowoduje efekt jednolitej powierzchni, co przyczyni się do lepszego wyglądu łazienki. Oferowane na rynku wzory oraz kolory płytek umożliwiają na redukcje niedoskonałości niedużej łazienki.

Kiedy już przeczytasz ten tekst, to spojrzyj także na podobne źródła, które zawierają nie mniej interesujące dane - one bardzo Cię wciągną.

I nie jest ważne czy mówimy o łazience z wanną, czy jest to łazienka z prysznicem. Układane pionowo prostokąty optycznie mogą powiększyć pomieszczenia, natomiast ich poziomy układ na pewno poszerzy zbyt wąskie pomieszczenie. Jest też sposób na polepszenie proporcji zbytnio wąskiej łazienki. Możemy to osiągnąć dzięki poziomemu ułożeniu jasnych płytek na trzech ścianach, natomiast na czwartej - płytek ciemnych. Jednocześnie warto wiedzieć, że mała łazienka wcale nie powinna oznaczać rezygnacji z dużych płytek.


Nie jest prawdą, iż są one przeznaczone jedynie do większych pomieszczeń. Jednakże jeśli będziemy pragnęli wybrać wielkoformatowe płytki, to powinniśmy odpowiednio przemyśleć ich układ. Powinniśmy tak właśnie czynić, gdyż zbytnio dużo cięć jest w stanie sprawić, że niezbyt dużo pozostanie z większego formatu płytki (domowyplus.pl/lazienka-z-prysznicem). Wybór najbardziej dopasowanych płytek do niedużego pomieszczenia to tak naprawdę niezbyt łatwe zadanie, jednakże to właśnie format oraz kolor mogą faktycznie odmienić małą łazienkę. Kolorystyczne kontrasty a także nietypowe połączenia rozmiarów mogą pomóc w stworzeniu nowego wyglądu nie za bardzo dużego wnętrza.
2022/11/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.