Jak ozdobić ściany w mieszkaniu? Ciekawe pomysły.

Tapety i fototapety stały się dość popularnym elementem wystroju wnętrz pod koniec lat 80-tych i z początkiem lat '90 XX wieku. Nawet knajpy i restauracje zaczęły ozdabiać ściany sal kolorowymi tapetami. Później widok pasma górskiego czy lasu pokrywającego ścianę przestał być modny i nadeszła era jednolitych ścian lub kontrastowania dwóch kolorów ścian we wnętrzu.

Miasto na fototapecie
Przygotowane przez: Jeffrey Zeldman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Właśnie teraz fototapety wróciły do łask. Z jakiego powodu? Fototapety znów pojawiły się w aranżacji nowoczesnych wnętrz, ponieważ ilość modeli jest ogromna, ich wybór jest bardzo duży i można zamówić w internecie i różne rozmiary (nawet w jakichś niestandardowych wymiarach).

Czy praktyczna propozycja (http://posterpolytechnic.com/) ma możliwość mieć użyteczne informacje? Naturalnie, że tak! Zobacz, wchodząc w link i przeanalizuj informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Jeśli ktoś nie decyduje się na fototapetę na jednej ścianie, może zdecydować się jedynie na część do udekorowania. Do pokoju dziecięcego dobrze jest wybrać fototapetę z bohaterami bajek w ładnych kolorach lub ”lekką”, pastelową, ze wzorem pasującym do dziewczynek albo chłopców - więcej tutaj.

Oferta fototapet kierowanych do nastolatków jest bardzo szeroka – począwszy od dostosowanych do obszaru zainteresowań, inspirujących fotografii, po fototapety uliczki włoskich czy hiszpańskich miast albo fototapety z fotografiami popularnych cudów świata. Jest też sporo zabawnych albo edukacyjnych wzorów, jak na przykład układ okresowy pierwiastków albo szkielet człowieka.

Wybór jak zawsze należy do kupującego, lecz warto mieć w pamięci, iż tego typu fototapeta może dość szybko się opatrzyć. Do salonu albo sypialni wzór musimy wybrać bardzo uważnie – musi pasować kolorystycznie, wpisywać się w klimat wszystkich pomieszczeń i nie przytłaczać swoją wielkością. Motyw fototapety uliczki lub budowli jest bardzo uniwersalny, ale jeśli podobają nam się mocne kolory i nasz salon urządzony jest w intensywnych barwach, można odważyć się na coś oryginalnego.

W sypialni musimy osiągnąć spokój, dlatego fototapeta secesyjna, delikatne zawijasy, kwiatki, rozgwieżdżone niebo powinny zdać egzamin. Naklejki, obrazy i fotografie w ramkach to istotne elementy aranżacji wnętrz, ale dopiero fototapeta nada całemu wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Najnowsze propozycje są bardzo trendy.
2019/07/23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.