O czym pamiętać trzeba podczas projektowania i budowy garażu, na co zwracać uwagę przy projekcie.

Odpowiednio wykonany garaż będzie służył przez wiele lat, dlatego też należy chwilę chwil poświęcić na jego odpowiedni wybór. Po pierwsze garaże służą w charakterze miejsc parkingowych, lecz również jako miejsca na przetrzymywanie sprzętu i narzędzi, czy też jako warsztaty. Dlatego też warto ich budowę dokładnie przemyśleć i zastanowić się nad wszystkimi potrzebami. Znacznie łatwiej będzie w czasie stawiania całości zaprojektować wszystko zgodnie z potrzebami, niż za jakiś czas robić małą rewolucję i zajmować się jakąś rozbudową.

murowany garaż
Przygotowane przez: Kevin Dooley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Budowa garażu murowanego zacząć się powinna od wyszukania odpowiedniego projektu. Garaż często stanowi jedną z części budynku, i wówczas stawia się wszystko jako jedną bryłę, a może także być zupełnie niezależnym obiektem. Wybór odpowiedniej opcji w dużej mierze będzie uzależniony od kształtu działki oraz wymagań właściciela, każda z tych opcji będzie miała jakieś zalety i wady, i przed ostatecznym wyborem powinno się wszystko należycie przemyśleć. Najważniejszą regułą przy wyborze miejsca na garaż powinna być łatwość dojazdu, gdyż prowadząca do niego droga powinna być utwardzona. Z takich też powodów lepiej będzie zrezygnować z garażu gdzieś tylnym fragmencie domu, gdzie trzeba będzie okrążać cały budynek, na pewno lepiej będzie wtedy wybudować oddzielny obiekt. W takim przypadku należy tylko pamiętać o tym, swoim charakterem i rodzajem wykończenia nawiązywał do budynku mieszkalnego, najlepiej jeżeli projekt wykona to samo biuro (Wynajem biura Szczecin) architektoniczne, co dom.


Sprawdź też

Decydując się na nabycie gotowego projektu domu, nie masz żadnej możliwości ingerowania w rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń

poddasze
Przygotowane przez: INDECO
Podpatrzone na: INDECO
Prawie każdy z nas marzy o swoim domu. Jeśli już prawie udało Ci się osiągnąć to marzenie, zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad tym, jak powinien wyglądać Twój przyszły dom. Kiedy decydujesz się na nabycie gotowego projektu domu, wówczas niewątpliwie nie masz większej możliwości ingerowania w rozkład poszczególnych pokoi. Jeśli jednak projekt Twojego nowego domu opracowywany jest przez architekta na indywidualne zamówienie, wtedy na pewno powinieneś dobrze zastanowić się, jak rozmieścić poszczególne pokoje.

brama garażowa
Przygotowane przez: mrhayata
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Decydując się na garaż murowany trzeba się liczyć ze dużo większymi kosztami, gdyż ogólny koszt tego typu inwestycji wynieść może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale równocześnie dużo większego komfortu używania. Koszty te są przybliżone i mogą się znacząco wahać zależnie od użytych rozwiązań i materiałów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznaj ten link na opisany zagadnienie. Ukażemy Ci atrakcyjne dane!

Przykładowo jeśli ktoś zdecyduje się na wiśniowski bramy segmentowe z automatycznym sterowaniem, to do całości kosztorysu będzie trzeba kolejne kilka tysięcy złotych dołożyć.
2019/11/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.