Nawet za niewielkie pieniądze możemy tak zaaranżować wnętrza prywatnych pomieszczeń, aby każdy domownik oraz zaproszony mógł poczuć magię świąt

Święta to szczególny czas. O tym bardzo dobrze wiedzą tak przedszkolaki, jak i dorośli. A święta bożonarodzeniowe bywają zawsze kojarzone z prezentami, lecz nie tylko one bywają wyznacznikiem tego niezwykłego okresu. Domowy sernik zdaje się pachnieć aromatyczniej niż zwykle, a i pielęgnowanie dawnych obrzędów przychodzi o dużo łatwiej.

dekoracje
Przygotowane przez: Emily May
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Sam dom wygląda odświętnie, bo jego właściciele zatroszczyli się o stosowną dekorację, na którą teraz składają się zarówno migoczące światełka choinkowe, jak i nietuzinkowe stroiki. W przedświątecznym okresie wydajemy w marketach nieprzyzwoicie duże sumy, a niektórzy gospodarze jeszcze zaciągają kredyty. Dawne przysłowie zastaw się, a postaw się wydaje się nic a nic nie tracić na aktualności. Jeżeli więc nie jesteśmy w stanie oszczędzić na jedzeniu lub podarunkach, to staramy się wydać mniej na bożonarodzeniowe dekoracje.

Upiększanie mieszkalnych wnętrz bywa najczęściej domeną małżonek gospodarzy. To one przeszukują witryny internetowe i wybierają tanie dekoracje świąteczne bądź użyteczne drobiazgi (więcej o tanich dekoracjach świątecznych). Część niepracujących trzydziestolatek własnoręcznie tworzy piękne stroiki, ozdoby choinkowe czy zawieszki na drzwi frontowe. Niekiedy okazuje się, że handlowanie takimi wyrobami może stać się źródłem dodatkowych dochodów. Natomiast panowie skupiają swoją uwagę na wyszukanym oświetleniu i starają się prześcignąć sąsiadów, którzy także i tego roku zakupili nowiuteńkie lampki. Świętom bożonarodzeniowym praktycznie zawsze towarzyszą gruntowne porządki. A przy okazji można w domowych pomieszczeniach za małe pieniądze dokonać kilku zmian, nawet tych kosmetycznych.


Sprawdź też

Jak osiągnąć w domu unikalny styl za pomocą lamp

lampy
Przygotowane przez: Mike Mozart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Piękne oświetlenie potrafi dodać niemało czaru w każdym miejscu , jak również znacznie polepszyć wygodę. Nieraz także odgrywają ważne funkcje związane z architekturą wnętrz – w wystroju wysoce ważne znaczenie jest w stanie pełnić rodzaj i wielkość lampy, moc żarówek , a także barwa i design klosza. Wyjątkowo cenna jest również ilość i umieszczenie lamp – całkowicie odmienny rezultat będzie uzyskany przy instalacji wielu drobnych lampek, a jeszcze odmienny przy zamontowaniu jednego podstawowego, mocnego źródła światła.

dekoracje w domu
Przygotowane przez: sikeri
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wystarczy np. zmienić stare lampki na nowe, co notabene nie bywa nazbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu, bo żyrandole (oświetlenie podszafkowe) tanie, czyli te zakupione po obniżonych cenach, niekoniecznie ustępują jakością oraz imponującym wyglądem modelom z drogich sklepów (). W związku z tym niektórzy gospodarze domów nabywają świeczniki specjalnie z myślą o bożonarodzeniowym biesiadowaniu, które staje się dzięki temu bardziej odprężające. A w bardzo prosty sposób można wymienić niemodny już żyrandol na nowy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło żyrandole nowoczesne tanie (), aby zobaczyć, co teraz jest w na topie, a własny wybór oprzeć również na komentarzach internautów.
2022/03/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.