Najlepszą sposobnością na blokadę budynku przed stratą ciepła jest zastosowanie termomodernizacji. Ma to za zadanie zredukowanie wykorzystania energii, która jest potrzebna do podgrzania albo schładzania wody w budynku oraz do jej podgrzania.
W których budynkach trzeba wykonać termomodernizację oraz jakie powinna ona przynieść
zyski - odpowiedzi na te pytania odnajdziesz w poniższym tekście.
Termomodernizacja jest przedsięwzięciem, dzięki któremu powinno zmniejszyć się zapotrzebowanie kompletnego domu na energię. Termomodernizacja nazywana jest także mianem przedsięwzięcia inwestycyjnego w rozumieniu ekonomicznym oraz technicznym, podkreśla się również to, że zawiera ona kilka obszarów, które powinny zostać zmodernizowane. Termomodernizacja została uznana za na tak istotny problem, że odnalazła ona odbicie w prawie. Mówi o tym ustawa z dn. 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

Przygotowane przez: NAVFAC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Za dzieło termomodernizacyjne ustawa traktuje przedsięwzięcia, których towarem jest m.in. ulepszenie, w wyniku którego ma nastąpić zmniejszenie zapotrzebowania na siłę dostarczoną na
ogrzewanie wody użytkowej czy też rozgrzewania budynków mieszkalnych, budynków zasiedlenia zbiorowego oraz budowli będących dobytkiem jednostek samorządu terytorialnego, który posłużył do wykorzystania przez nie projektów publicznych. Ważne jest też polepszenie, w rezultacie którego ma miejsce zmniejszenie strat energii pierwotnej w sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je terenowych źródłach ciepła.