Przemiana kosztownej energii elektrycznej w darmową energią słoneczną

Kolektory słoneczne to systemy, w których energia promieniowania słonecznego jest zmieniana w ciepło ogrzewające przepływający nimi płyn. Sposobność zamienienia drogiej energii elektrycznej w darmową energią słoneczną to pociągająca perspektywa.


Z tej przyczyny Polacy coraz częściej korzystają z takiej możliwości.


Płaskie kolektory słoneczne to ułożenie cienkich rurek, bądź przewodów sporządzonych z profili osadzonych do metalowej płyty pokrytej powłoką selektywną - moja strona. Całość jest umieszczona w obudowie, jaka ma blokować ubytki ciepła i chronić urządzenie przed uszkodzeniami, a jednocześnie nie powstrzymywać wnikania promieniowania słonecznego do środka.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat - zapewne spodoba Ci się bieżąca wiadomość (http://www.zstgroup.pl/?page_id=17), którą opracowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji wejdź w link.

Od jakości surowców i precyzji stworzenia zależy sprawność kolektora, a zatem również ilość energii, którą dostarczy do instalacji przy ustalonej przestrzeni.


Zapotrzebowanie na ciepło w domu jest przeróżne, toteż potrzebne jest przechowywanie emitowanej przez nie energii. Do magazynowania wody podgrzanej ciepłem z kolektorów słonecznych pożądany jest zaizolowany termicznie zasobnik cwu - o zasobnikach CWU.

W przypadku, kiedy chcesz przestudiować taką sprawę też pod innym kątem, przeczytaj więcej szczegółów w serwisie (http://olejnik.pl/regaly-stacjonarne/), gdyż on także ją przedstawia.

Im większy pojemnik, tym większa powinna być nawierzchnia kolektorów, ażeby zdołały dostarczać ciepło w ilości pożądanej do ogrzania całej jego zawartości do koniecznej temperatury.


elewacja
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Dominujące w Polsce warunki raczej nie służą używaniu kolektorów do zasilania instalacji grzania pomieszczeń.


Typowe rozwiązania służą głównie do produkowania ciepłej wody użytkowej, czyli płynącej do kranów. Instalatorzy są jednakże w stanie skonstruować układ mogący służyć także do wspomagania instalacji centralnego ogrzewania.
2020/02/20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.