Najsprawniejsze murowanie, niezawodna metoda? Poznaj sposób, który zrewolucjonizował jakość murowania, z którego warto skorzystać

W ostatnich latach w budownictwie pojawiło się wiele interesujących rozwiązań, tego typu jak przykładowo murowanie na sucho. Jest to zastosowanie pustaków na suchą zaprawę, pozwala to na zminimalizowanie czasu murowania nawet o połowę, a także bardzo ułatwia proces stawiania ścian. Najbardziej popularny sposób na tego typu budowanie to system Porotherm. Jak przygotować się do pracy i jak zrealizować wstępne czynności?

budowanie
Przygotowane przez: Chris RubberDragon
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pierwsza warstwa pustaków musi być ułożona na perfekcyjnie wyrównanej warstwie zaprawy cementowo-wapiennej, jakiej grubość minimalna to dziesięć milimetrów. Najlepsze ułożenie zapewni niwelator, łaty i zestaw do wyrównywania. Nieodzowna jest też aluminiowa listwa - witryna firmy -> listwa podokienna - o długości minimalnej 2 metry. Niezwykle ważnym krokiem jest odpowiednie wypoziomowanie fundamentów, czyli stropu, w takich miejscach, w których będziemy murować ściany. Warstwę zaprawy wyrównującej trzeba nałożyć po ułożeniu pasów izolacji przeciwwilgociowej w miejscach, w których wzniesiemy ścianę.

baner reklamowy
Przygotowane przez: UnderhillHouse
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W okresie niwelacji powinniśmy wyznaczyć najwyższy punkt fundamentów. Dokonamy tego przy pomocy lasera.

Nasz link do www standy tekturowe zadziwi Cię niebywale pozytywnie. Wyszukasz tam masę rzetelnych wiadomości. W takim razie nie zwlekaj i klikaj!

Tak zdefiniowany punkt będzie naszym kluczowym odniesienie w czasie stawiania pierwszej warstwy pustaków. Pierwsza warstwa pustaków musi być umieszczona bezpośrednio na równej warstwie zaprawy cementowo-wapiennej, zaś murowanie ścian zewnętrznych trzeba zacząć od ułożenia pustaków narożnikowych. Kolejne pracę są dość łatwe, właściwe pustaki pierwszej warstwy układamy po prostu wzdłuż sznura murarskiego. Później trzeba wyrównać w obu kierunkach za pomocą poziomnicy i młotka gumowego. Dokładane pustaki można wyrównywać swobodnie i bez problemu.

Miejmy na uwadze jednak, aby nie wkładać ich zbyt zdecydowanie w warstwę zaprawy. Zasada jest tego typu, że im bardziej prawidłowo i dokładnie wyrównana będzie pierwsza warstwa pustaków, tym mniej problemowe będzie stawianie następnych warstw. Jak widać, dobre murowanie metodą na sucho w systemie Porotherm jest dość łatwe, każdy sobie z nim da radę. Nie trzeba do tego sporych umiejętności, konieczne są tak naprawdę precyzja i troszkę sumienności. To niezwykle ułatwia sprawę, można więc przyznać, że murowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Każdy powinien wypróbować tę metodę, ażeby się przekonać o znacznej jakości i niezawodności.
2019/11/20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.