Jak odpowiedni dobór oświetlenia może wpływać na zwykłe życie w czterech ścianach.

Właściwe oświetlenie środka mieszkania czy domu ma ogromne znaczenie podczas codziennego funkcjonowania. Wielu ludzi niewiele zwraca uwagę na to, jakiego rodzaju ma w domu lampy, nie mówiąc już o takiej rzeczy, jak projektowanie oświetlenia. Zwyczajnie wybierają oni takie lampy, które im się po prostu podobają i instalują je tam, gdzie wydaje im się że będzie najlepiej.

A w rzeczywistości dzięki ogromnej różnorodności lamp możliwości będzie dużo więcej, dzięki właściwemu rozplanowaniu ich w całym domu da się osiągnąć dużą praktyczność i wygodę. Przykładowo w kuchniach i łazienkach bardzo dobrze będą się sprawdzać podwójne źródła oświetlenia. Podstawowe wiesza się u sufitu, w środku pomieszczenia, i są to najczęściej niewielkie żyrandole albo plafony. Za to drugie źródło światła oświetla wybraną część pomieszczenia, przy łazienkach może to być okolica lustra, a w kuchniach blat roboczy, na jakim przygotowuje się jedzenie. Takie dodatkowe lampy są niezależnie włączane, dzięki czemu jest to niezwykle wygodne rozwiązanie w codziennym użytkowaniu.
żyrandol
Przygotowane przez: HarshLight
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Naturalny fornir w objęciach światła

Lampa sufitowa Escape
Przygotowane przez: LZF
Podpatrzone na: 9design
Hiszpańska marka LZF nie zawodzi i cały czas zachwyca – w jej ofercie pojawiły się nowe, unikatowe w wykonaniu i wzornictwie lampy. Escape, Cuad, Chou i Domo wywodzą się z odmiennych inspiracji, zostały zaprojektowane przez różnych artystów, ale łączy je to, co stanowi kwintesencję stylu LZF Lamps – piękno naturalnego materiału, finezyjna forma i subtelna gra światłocienia.


Parę źródeł oświetlenia bardzo się sprawdza także w pozostałych pomieszczeniach. W sypialni najczęściej również będą zamontowane lampy na górze, takie jak żyrandole stylowe, ale jeżeli ktoś będzie chciał przed spaniem poczytać książkę, to po ich zapaleniu może być za jasno. Zdecydowanie bardziej sprawdzą się do tego celu na przykład stylowe lampki nocne, zainstalowane zaraz przy łóżku i dające punktowe, dyskretne światło.

Także w tradycyjnym salonie, gdzie królują różne typy żyrandoli, w tym coraz popularniejsze żyrandole z wentylatorem, coraz częściej zobaczyć można niewielkie kinkiety lub lampki za telewizorem, jakie również można w niezależny sposób od górnego światła załączać. Dzięki takim rozwiązaniom nie trzeba bez przerwy świecić górnych lamp, oświetlających wszystko w pomieszczeniu, ale da się załączyć tylko to, co będzie w danym przypadku potrzebne. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić sporo na opłatach, a poza tym wygodniej i przyjemniej mieszkać.
2019/10/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.