Czym różni się oświetlenie ledowe od tradycyjnego

Oświetlenie energooszczędne jest raczej normą, ale ciągle niedużo wiemy jeszcze o żarówkach LED. Czy faktycznie warto wydać więcej na nowe oświetlenie? Jakiś czas temu na rynku można kupić żarówki LED i na razie są rzeczywistym hitem. Cena jednak jest znacznie większa od znanych nam świetlówek, dlatego nieufnie traktujemy zakupy. Z całą pewnością świetlówki LED zmniejszają zużycie prądu nawet o 90%.
lampki
Przygotowane przez: IKEA
Zalety ledowego oświetlenia

Energooszczędność – wiąże się ona również z tym, że świetlówki LED są oszczędne przy wyłączaniu i włączaniu. Inne żarówki,włączając się potrzebują naprawdę dużo prądu – LED nie posiada tej usterki. Ważne jest też to, że ten rodzaj oświetlenia jest ekologiczny, przede wszystkim z tego powodu, że diody nie mają rtęci i są naprawdę długowieczne.

Sprawdź też

Zatroszczmy się o najmniejszy szczegół przy urządzaniu naszego mieszkania

Oświetlenie w Twoim domu
Przygotowane przez: Elneo
Podpatrzone na: Elneo
Trzeba wiedzieć, iż teraz niesamowicie sporo wagi przykłada się do tego, jak dużo prądu wykorzystujemy. Im jest go więcej, tym bez wątpienia wyższe będą nasze rachunki, a co się z tym wiąże, tym mniej będziemy z tego wszystkiego usatysfakcjonowani. Na szczęście jak się okazuje mamy szanse dziś użyć z możliwości, które pozwolą nam na znaczne zniżenie swoich rachunków i równocześnie również możemy sobie zezwolić na piękne lampy, które ze spokojem będą do kupienia na naszą kieszeń.


Kolory – kolejną cechą jest mnóstwo barw diod, co ma duże znaczenie. Nie chodzi jednak o kolorowe żarówki, tutaj można wybierać w barwach białego światła i dobrać najlepiej chłodne i jasne lub żółte, delikatne.

Niewielkie rozmiary – diody LED są faktycznie niedużych rozmiarów, stąd też można je użyć wszędzie.

Masz ochotę pogłębić własną wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej fotowoltaika mazowieckie szczegółów.

Lampy ledowe są coraz popularne, a rozmiar żarówek nie zaburza absolutnie ich form.

Długie działanie– cena lampy LED bardzo łatwo się zwróci. Taka świetlówka działa przynajmniej 100 tysięcy godzin, a ostatecznie świeci dużo słabiej, więc nie ma zaskoczenia ciemnością. Normalne świetlówki żyją około 3 tys. godzin, różnica jest oczywista.
Lampa z diodami Led
Przygotowane przez: kogakure
Podpatrzone na: www.flickr.com

Bezpieczne oświetlenie – żarówki ledowe nie grzeją się jak typowe oświetlenie, stąd też nie niosą ryzyka pożaru.

Wiele rodzajów oświetlenia


Najnowsza technologia oświetlenia daje kolejne pomysły aranżacji. Opróczpopularnych lamp i kinkietów, można przetestować taśmy led, które stosuje się w trudnych przestrzeniach, a przy okazji formować z nich najróżniejsze kształty. Poza tym w okresie świątecznym rozejrzeć się za diodowymi żarówkami na choinkę, które mają ciekawe kształty. Oświetlając znaczną halę, warto też zastąpić normalne reflektory przez naświetlacz led. Kombinacji jest rzeczywiście sporo, dlatego nie obawiajmy się nowoczesnych rozwiązań (spójrz tu).
2020/03/16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.