Oszacowanie kwoty nieruchomości

Każdy, kto kupował lub sprzedawał mieszkanie zdaje sobie sprawę, że całkiem inaczej patrzy się na cenę nieruchomości. Całkiem inaczej na nieruchomość spogląda osoba sprzedająca, która chce jak dużo zyskać i inaczej patrzy osoba kupująca, która wolałby nie przepłacić za dużo. To często nie pozwala na znalezienie wspólnej ceny.

Dlatego niezbędna okazuje się profesjonalna wycena nieruchomości, bo tylko tak możemy dowiedzieć się ile, w rzeczywistości, dana nieruchomość kosztuje. Nie chodzi tu jedynie o mieszkania, ale również o działki, czy o np. kamienice.

Jeżeli według Ciebie ten artykuł jest pasjonujący, to zobacz też pomocne źródło, które posiada absorbujące dane - one niewątpliwie Cię zajmą.

Nieruchomość przed sprzedażą powinna być wyceniona, żeby nie sprzedano jej za zbyt małą cenę, ale również żeby nie była sprzedana za zbyt duża cenę. Nad tym wszystkim jest litera prawa, z którą należy się liczyć.

Ile dana nieruchomość powinna kosztować: ()

nieruchomości
Przygotowane przez: Guilhem Vellut
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kiedy idziemy do biura nieruchomości są nam pokazywane oferty mieszkań, czy pozostałych nieruchomości już z określoną ceną. Zresztą idąc do takiego miejsca mamy świadomość ile mniej więcej możemy wydać i przedstawiamy, w jakim przedziale cenowym możemy się zmieścić. Jednak nim oferty zostaną przekazane do biura nieruchomości powinny zostać wycenione, a taka wycena nieruchomości trochę kosztuje. Często biuro nieruchomości wycenia nieruchomość i ta jest wliczana w koszt do zapłaty za nieruchomość. A przy wycenie zwraca się uwagę na każdy drobiazg. Jeżeli jest to lokal na rynku wtórnym to trzeba zrobić dokładną dokumentację każdego pomieszczenia, wszystkich minusów, które będzie trzeba naprawić po wprowadzce, bo to ma wpływ na wysokość ceny, którą można podać potencjalnemu nabywcy.

Czy z przeczytanego tego artykułu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeśli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu - z pewnością wciągną Cię kompletnie.

Autor:

zielony człowieczek z domem
Podpatrzone na: flickr.com
Wiadomo, że poza samą wyceną można negocjować cenę, ale nie da się doprowadzić do tego, że kwota zostanie obniżona o połowę. Jeśli sami sprzedajemy lokal to też musimy podeprzeć się wyceną. Wycenę da się zrobić online, to pozwala na stworzenie takie wstępnej ceny takiego lokalu. To pozwala nam stwierdzić, czy opłaca nam się sprzedawać dane mieszkanie, czy takiej kwoty się spodziewaliśmy. Oczywistością jest, że osoba sprzedające chce jak najwięcej dostać pieniędzy, a kupujący zdobyć mieszkanie za jak najmniejszą kwotę, czyli najbardziej sensownej dla niego cenie. Dlatego tak konieczna jest realna wycena.
2020/06/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.