Oświetlenie LED jest coraz bardziej popularne. Jakie są minusy i plus tego oświetlenia, jak prezentuje się sprawa z montażem?

Coraz z większą częstotliwością słyszymy o interesujących rozwiązaniach, jak oświetlenie LED, lecz nie wiemy do końca, co takie pojęcie oznacza. Powinniśmy więc się zastanowić nad tym pojęciem. tak nazywamy źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Główne źródło światła w lampach LED stanowi biała dioda elektroluminescencyjna. Składa się ona z 2 elementów: niebieskiej diody oraz luminforu. Niebieska dioda odpowiada za emisję światła o długości fali około czterystu pięćdziesięciu nm. To światło pobudza do świecenia luminofor, który znajduje się w obudowie diody. Co dalej?
Oświetlenie w Twoim domu
Przygotowane przez: Elneo
Podpatrzone na: Elneo
Luminofor jest odpowiedzialny za emisję światła żółto-zielonego, a zmieszane ze światłem niebieskim, daje światło białe. W tym miejscu sporo również zależy od luminoforu, dzięki któremu można uzyskać biały kolor o różnej temperaturze barwnej. Teraz, najlepsze LED-owe źródła światła białego mają sprawność ponad trzystu lumenów z wata mocy elektrycznej, co gwarantuje ponad czterdzieści cztery%. Lampy LED oczywiście mają zalety, jak i wady. Najważniejsza z zalet to spora trwałość, szczególnie w porównaniu do lamp żarowych.

Inne zalety, o jakich powinniśmy wspomnieć to bardziej znaczna sprawność czy szerszy zakres napięć roboczych, małe nagrzewanie, a jednocześnie brak zależności temperatury barwowej światła od kwestii napięcia zasilającego. Wśród negatywów najczęściej można wymienić wysoką cenę, chociaż jest ona faktycznie rekompensowana przez znacznie dłuższą żywotność, a jednocześnie niezbyt wysokie koszty eksploatacyjne. Co do montażu oświetlenia led to nie jest on zbyt uciążliwy. Oto przykład: wejdź tu.

Starczy nawet niezbyt zaawansowana znajomość zagadnień prac remontowo-budowlanych, aby sobie z tym poradzić. Wśród najbardziej trudnych przypadków są te, gdy projektujemy oświetlenie z dodatkowym elementem wystroju, jakim może być na przykład podwieszany sufit. Czemu? Otóż, wymaga to więcej czasu, liczy się też precyzja. Przy takim suficie należy wykonać szkielet z aluminiowych profili, aby później przykręcić do niego płytę. Dopiero na końcu można wykonać montaż LED.


Sprawdź też

rodzaje oświetlenia ewakuacyjnego

Oświetlenie Awaryjne
Przygotowane przez: BRITOP
Podpatrzone na: BRITOP
W dzisiejszych czasach nie sposób sobie wyobrazić istnienia bez oświetlenia elektrycznego.
Jesteśmy tak przyzwyczajeni i uzależnieni od oświetlenia elektrycznego, iż czasami nie pamiętamy o tym, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą jego nagły brak, stajemy się wówczas bezbronni, rośnie w nas poczucie niebezpieczeństwa. Problemem jest nagłe zgaśnięcie w całym budynku. W związku z awaryjnością światła elektrycznego, powstały pomocnicze źródła mocy nazywane są oświetleniem awaryjnym.


żarówki led
Przygotowane przez: Mike Mozart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach lepiej wynająć specjalistyczną firmę, która zajmuje się taką instalacją. Także w pozostałych okolicznościach, gdy montujemy na przykład oprawy led schodowe, być może niezbędna będzie fachowa firma. W sytuacji, gdy montujemy taśmy LED w szafkach jest to bardzo proste.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto byłoby głębiej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tu (http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczanie-wody-szarej/46).

Należy tylko zakupić gotowy zestaw do montażu, dostaniemy tego typu w większości ze sklepów branżowych, by otrzymać pociętą taśmę na właściwą długość wraz z dodatkami, takimi jak zasilacz.
2021/12/29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.