W jaki sposób umeblować własne mieszkanie w stylu francuskim?

Co brać pod uwagę przy opracowywaniu lokalu? Należy rozpocząć od odpowiedzi na kwestię w jakim stylu śnimy zaaranżować apartament. Jeśli nie lubimy współczesnych trendów, a bardziej nam do słonecznych klimatów, możemy zgodzić się na charakter prowansalski lub toskański.

posiadłość wiejska
Przygotowane przez: Doug Coldwell
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przedpokój umeblowany w rodzaju sielskim, pod kilkoma aspektami kojarzy się z formą rustykalną. Tego typu mieszkania są radosne, z tej racji odnosi się wrażenie, że są obszerne, przyjazne. Kierunek francuski stosuje tworzywo naturalne takie jak drewno, wnosząc przyjemny klimat.

Cechuje się złudną zwyczajnością. Proste i naturalne urządzenia wyglądają na zużyte dzięki bieleniu lub woskowaniu. We wzorcowym prowansalskim izbie, winien znaleźć się ozdobny z drzewa sprzęt, ze sporą ilością szafek, z wysuniętymi na pierwszy plan ozdobnymi talerzami. Powszechne dla Francji wielokolorowe naturalne materiały. Warto zwrócić uwagę również na drzwi, okna oraz producent (zobacz jesion schody) (na przykład: wybór drzwi, okien i schodów).

Wyróżniające kolorystyki to żółty beż i biel. Inne odcienie to fiolety. Prowincja francuska nad Morzem Śródziemnym kojarzy się z lawendą, dlatego wspaniałym uzupełnieniem będą malutkie ozdobne torebki wypełnione wysuszonym kwiatem tej rośliny. Doskonałym uzupełnieniem stylizacji będą również ocynkowane naczynia lub drewniane skrzyneczki. Wnętrza w stylu toskańskim wiele czerpią z natury, stąd powinno się zastosować pnącą się roślinność. Wszystkie dodatki powinny sprawiać poczucie ciepła i delikatnie odnosić się do stylu sielskiego. Jeżeli jest taka możliwość, sufit można ozdobić freskami. Taka ozdoba nada pomieszczeniu delikatności. Wyposażając dom w takim stylu powinno się pamiętać o tym, że przestrzeń na zewnątrz jest równie ważna, jak ta w środku. Jeśli jesteśmy posiadaczami ogrodu, warto zatroszczyć się o małą, uroczą fontannę. Bez względu jednak na wybrany styl, przy każdym projekcie niezbędne są różnego rodzaju narzędzia, jak np. - czytaj dalej.
2019/09/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.