Jak samorządy gmin mogą zredukować rachunki za prąd, nie wyłączając nocą latarni?

Jak potwierdza casus Trzebielina, jest opcjonalny sposób na wypracowanie oszczędności. Tradycyjne lampy uliczne można zastąpić oświetleniem LED. Źródło światła typu LED nie bez kozery coraz powszechniej występuje w polskich domach.

oświetlenie uliczne
Przygotowane przez: manfred majer
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jaki akumulator agm kupić? Ułatwia oszczędzać energię, czyli jest zarazem przyjazne dla środowiska przyrodniczego i naszego budżetu. Jak dowodzi przykład gminy Trzebielino, to także znakomity patent na zastąpienie typowych lamp ulicznych. W większej części polskich miast i wsi, władze samorządów decydują się gasić je na noc, by oszczędzać. Trzebielino wymieniła je na nowoczesne wnętrz (więcej dowiesz się na tej stronie) LED. Jak dumnie mówi wójt gminy, ulice i chodniki są oświetlane przez całą noc, a rachunki za energię obniżyły się o połowę.

Ta konkretna oszczędność bardzo pomaga bilansować pieniądze gminy. Gmina Trzebielino jest fenomenem na skalę państwową. Ta nieduża, posiadające zaledwie 3800 mieszkańców gmina leżąca Pomorzu Zachodnim, postawiła na innowacyjny krok. Tradycyjne lampy wymieniła na wnętrz (więcej na tej stronie) LED uliczne. Mieszkańcy z dumą wymieniają korzyści takiego rozwiązania. Ulice oświetlone są już nie wyłącznie rankiem i wczesnym wieczorem, a całą noc. Wzmacnia to poczucie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Również kierowcy doceniają innowacyjne wyjście.


Sprawdź też

Oświetlenie LED

lampa uliczna led
Przygotowane przez: thisisbossi
Oświetlenie LED, zatem uzyskiwane za pomocą diod LED oraz żarówek led, na stałe wpisało się w aranżacje wnętrz. Można znaleźć je w pomieszczeniu kuchennym, łazience, przedpokoju, a nawet w garażu.

Rozmaite oświetlenie uliczne Led
Oświetlenie LED uliczne jest bardziej naturalne i bardziej jasne niż pochodzące z tradycyjnych lamp, pomaga precyzyjnie dostrzegać kształty. Wprost przełożyło się na to na większe bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Oświetlenie LED uliczne to zamienna opcja dla tradycyjnych lamp ulicznych, rekomendowane wszystkim miastom i gminom w kraju. To przyjazne środowisku i innowacyjne rozwiązanie wzmacnia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników jezdni. Pozwala obniżyć rachunki za prąd, jednocześnie nie zmuszając samorządów do wyłączania lamp na noc. Wymiana typowych latarni na oświetlenie LED to inwestycja przyjazna budżetowi, jak i środowisku naturalnemu. Więcej
2019/09/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.