Kiedy należy zacząć trenować pieska? I od czego rozpocząć?

Dużo ludzi pyta, kiedy rozpocząć szkolić pieska? Najlepszą odpowiedzią będzie - zaczynasz trenować swojego czworonoga od momentu kiedy bierzesz go do mieszkania.


Wszelkie postępowanie Twego psa ma jakieś następstwa - czy tego potrzebujesz czy nie a także czy jesteś tego świadomy czy może nie.


fachowcy
Przygotowane przez: ArtDecor


Następstwa te powodują, że dane postępowanie czworonoga bądź będzie występowało nagminniej albo będzie zanikać. Gdy to wiesz zdołasz kierować wychowaniem pieska, zależnie od tego czy chcesz ażeby dane zachowanie Twego pieska pojawiało się nagminniej lub aby wymierało. Powinieneś wzmacniać zachowania psa, które Ci się podobają i których wyczekujesz. Jak też musisz przerywać jak też zapobiegać zachowaniom, które Ci się nie podobają by ich nie wzmacniać. Szkolenie psiaka można prowadzić naprawdę dosyć WCześnie - kiedy pies ma chociażby 8 tygodni (albo i mniej) to już spokojnie można nagradzać smakołykiem zachowania, jakie Ci się podobają a także ignorować te uciążliwe.


życie
Przygotowane przez: home-you.com
Podpatrzone na: home-you.com


współpraca
Przygotowane przez: flowolf
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Nasz kraj leży w takiej strefie atmosferycznej, że praktycznie czasami przez pół roku jesteśmy zmuszeni ogrzewać swe domu

recepcja w szkole językowej
Przygotowane przez: Shane Global
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kiedyś w naszym kraju niezbędne były piece grzeWCze i kaloryfery, które tradycyjnie zawsze były montowane pod oknami. Jednak w dzisiejszych czasach wszystko się zmienia i mamy możliwość dzisiaj grzać domy w inny sposób.


Nowatorskie rozwiązania dotyczące sposobu ogrzewania przyszły jakiś czas temu również do Polski.


Czego warto uczyć czworonoga od pierwszych dni gdy jest u nas w domku? Przyzwyczajaj psiaka do obroży jak też do spacerowania na smyczy - na początek wykorzystuj długą smycz - niech pieseczek dużo biega oraz poznaje świat - gdy podrośnie będziesz go uczyć spacerowania przy nodze na krótkiej smyczy. Nie pozwól na gryzie rąk - pieseczek gryzie ręce gdy chce bawić się - niech jednakże gryzie własne zabawki, niech otrzymuje od Ciebie naturalne gryzaczki typu suszone ucho wieprzowe.


Przenigdy nie dawaj mu jednak rąk do gryzienia.

Zajrzyj do opisu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej szafka sosnowa na ten temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Nagradzaj czworonoga rarytasem za każde załatwienie swych potrzeb poza mieszkaniem. Czasami konieczna jest współpraca z profesjonalnym treserem.
2022/03/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.