Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Urządzając pokój młodzieżowy powinniśmy wziąć pod uwagę parę istotnych zasad, tak, ażeby nasze dorastające dziecko czuło się w swej przestrzeni jak rybka w wodzie.


Świat nastolatka jest strefą prywatną, rządzącą się własnymi prawami.


To obszar, do jakiego dorośli będą mieć wstęp ograniczony. Przy doborze mebli, nadrzędną rolę stanowi funkcjonalność, dlatego też, jako rodzice przypatrzmy się parametrom mebli, sprawdźmy jak są zrobione, czy są praktyczne. Doradźmy dziecku jakiego rodzaju bryły są najbardziej przydatne i jakie we wnętrzu, które mamy do dyspozycji najlepiej się sprawdzą. Miejmy na względzie, aby miejsce do nauki zorganizować przy oknie jak też wyekwipować je w dobrą lampkę biurkową.

Intrygujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij ten link, wyczerpujący tekst (http://www.rkstyl.com.pl/), który tam miejscu odnajdziesz, też jest coś wartościowego.

Łoże powinno być wygodne, a więc prócz właściwych rozmiarów, musimy do niego dobrać materac (zobacz materac kieszeniowy 120x200) dopasowany do wymogów dziecka. W pokoju musi znaleźć się także szafa, w której możemy przechowywać nie tylko ubrania, ale także sprzęt sportowy i inne obiekty istotne w codziennej aktywności nastolatka. Przyda się też komfortowa pufa worek.


Sprawdź też

Aktualne możliwości ozdób ścian

cargo
Przygotowane przez: mm-kuchnia.pl
Na szybką przemianę wystroju wyśmienicie bardzo dobrze nadają się rozmaitego gatunku obrazy. Niezwykle popularne motywy to pejzaże, zarówno te z widokiem na morze, to znaczy bardzo klasyczne, jak również pejzaże miejskie, bądź różnorodne kwiaty.


armatura i ceramika
Przygotowane przez: Grupa Armatura
Podpatrzone na: Grupa Armatura


Pozwólmy decydować nastolatkowi nie wyłącznie o doborze dodatków, lecz przede wszystkim wyraź zgodę na to, aby to potomek zadecydował, który styl zapanuje w jego wnętrzu. Doradzajmy, jednak nie decydujmy, nawet jeśli wybory potomka będą kolidowały z naszym smakiem.


Pamiętajmy, iż to dziecko będzie spędzało w tym pomieszczeniu większość swojego czasu i to właśnie ono ma się czuć w nim dobrze i swobodnie, tak aby zapraszając kolegów mogło być dumne z aranżacji , na jaką miało ogromny wpływ. Dajmy mu więc wybrać chociażby dodatki.
2019/05/27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.