Stare oraz nowe podstawowe tworzywa budowlane

Jednym z ważniejszych kłopotów przy budowaniu budynku jest jego izolacja cieplna, a więc ochrona domu przed labilnymi warunkami zewnętrznymi. Nie idzie tu wyłącznie o wygodę lokatorów, ale też o wytrzymałość domu.

Wznosimy budynki od zawsze i w związku z powyższym technik ocieplania budowli jest ogromnie wiele. Wybór jest uzależniony głównie od zasobności portfela. To w który sposób ocieplimy domek zależy przede wszystkim od typu murów jakie zastosujemy - najtańsze z dostępnych podejść to ściana jednowarstwowa.

cegła
Przygotowane przez: Jean-François Gornet
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ściana taka budowana może być z pustaków bądź też z tradycyjnej cegły, bardzo dobrze sprawdza się w takowym przypadku cegła klinkierowa - zobacz budownictwo (nieruchomości niechorze) . Jest ona ostatnimi czasy niezwykle popularna pośród inwestorów. Główne jej atuty to estetyczny wygląd. Mamy do wyboru materiał w różnych barwach (przesądza o tym temperatura wypalania a także skład mieszaniny) a także o przeróżnej fakturze. Dla przykładu gdy pragniemy upodobnić nasz budynek do zabytkowej chaty nada się nam cegła klinkierowa sporządzana w taki sposób, ażeby przypominała ręcznie kształtowaną.

Mimo że ten rodzaj materiału produkowany jest z materiałów znanych od wieków, nie oznacza to iż nie jest to obecnie materiał nowoczesny. Do mieszaniny dodaje się substancje przeciwbakteryjne jak też anty grzybicze. Takie dodatki mają sprawić, iż pobudowany mur będzie jeszcze bardziej trwały. Istotną właściwością jaką ma cegła klinkierowa jest to iż jest niepalna.

kliknij
Przygotowane przez: Eli Christman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak już nadmieniono wyżej poważną sprawą będzie ocieplenie budowanego domu. Chociaż nowoczesne mury - nawet jednowarstwowe - posiadają wystarczające parametry termiczne, jednakże stosuje się specjalne materiały izolacyjne. Jednym z popularniejszych będzie wełna mineralna - surowiec budowlany wytwarzany z odpowiednio przetopionych skał wapiennych bądź bazaltowych. Zaletą tego półproduktu jest odporność na wysoką temperaturę a także bardzo niska przepuszczalność wody. Osiąga się ją przez poddanie wyrobu specjalistycznym procesom bowiem wełna mineralna w swej podstawowej postaci chłonie wodę.

Publikacja, którą w tym momencie czytasz to wspaniałe źródło (http://probudiament.pl/wiercenie-w-zelbecie/) informacji, ale jeśli szukasz innych tego rodzaju danych, to kliknij ten link.

Jest ona też świetnym tworzywem tłumiącym dźwięki stąd wykorzystywana jest wszędzie tam gdzie oprócz cech ocieplających potrzebna jest ochrona przed hałasem.
2020/02/19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.