Oddalona północ – bliskie ludziom przestrzenie do egzystowania

Daleka północ ma to do siebie, że przez większość roku króluje tam mało korzystna aura. Jest mroźno, wietrznie i śnieżnie. Kiedy już pojawia się wiosna miast słońca dostajemy męczące roztopy śniegu, które ciągną się aż do pierwszych dni maja. Co w tym momencie począć?


Pokój z dużą ilością przestrzeni
Przygotowane przez: Gwyneth Anne Bronwynne Jones
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Można raczyć się dużą ilością kawy, jeździć do ciepłych krajów, można też uczęszczać do kina i oglądać filmy o lecie. Istnieje jednak bardziej korzystny sposób.

Odpowiedzią na te bolączki dotykające każdego roku trudno dostępną północ jest specyficzny styl, styl skandynawski (konwencja skandynawska). Początku jego stworzenia należy właśnie szukać w pogodzie. Niekończące się, uciążliwe zimy, krótkie dni, mała ilość dni słonecznych, to czynniki, jakie sprawiają, że tam na północy życie jest dość ponure. Skandynawowie znaleźli jednakże najbardziej korzystne antidotum na depresję – domowe wnętrza, jakie stały się bardziej jasne oraz słoneczne.

Najlepsze w tego typu celu okazały się inicjatywy wnętrzarskie, które pozwoliły na prowadzeni bardziej zdecydowanej ilości światła do domostw. Dzięki temu praktykom bez problemu zdołano uzyskać odczucie znacznej przestronności, a tym samym osiągnięto wrażenie większej schludności i czystości. Bardzo znamienne dla Skandynawii duże okna w zdecydowanej ilości rozwiązań zostają odkryte, czasami przesłania je jedynie zwiewna firanka, która jest bardziej detalem ozdobnym niż praktycznym.

Pokój na poddaszu
Przygotowane przez: d.s.p
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wnętrze odznacza się lekkością.

Zerknij nie jedynie na nasz artykuł, ale też na komentarze z www (https://www.effectglass.eu/pl/o-firmie/). Możliwe, że niektóre zaciekawią Cię na tyle, że będziesz chciał zostawić swą opinię.

Wpływ na to mają meble wykonane z surowego, jasnego drewna. W użyciu są przede wszystkim naturalne budulce, takie jak len, bawełna oraz drewno. Warto zauważyć, że styl skandynawski z jednej strony jest surowy (obecny jest tu pierwiastek położenia geograficznego – nie da się go ominąć w umeblowaniu), a z drugiej strony jest bardzo życzliwy.

Najbardziej znamienne, że tego typu styl jest bardzo użytkowy i to chyba główny powód, dlaczego osoby na całym świecie decydują się na urządzenia mieszkania w ten sposób.

Podnoszona w tym miejscu problematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu parkiet wrocław, który proponuje pokrewne tematy.

Kolory w tego typu wnętrzach są raczej blade, ale czyste i naturalne, jak wrzos, róż lub niebieski. Czasami spotykane są w połączeniu z barwami ciemnymi, odcieniami brązu, grafitu, po czerń. Dekoracje w stylu skandynawskim to po prostu przedmioty codziennego użytku o pięknych, niespotykanych kształtach. Powszechna jest też typografia naniesiona na różne przedmioty.
2019/05/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.