Budownictwo energetyczne - bez wątpienia jeden z najszybciej rozwijających się sektorów współczesnej gospodarki

Polska z całą pewnością jest jednym z energetycznych „liderów”. Przywołany sektor niesłychanie prężnie się rozwija.


temperatura
Przygotowane przez: U.S. Army Alaska (USARAK)
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Liczby nie pozostawiają wątpliwości: nad Wisłą regularnie rośnie ilość prowadzonych inwestycji. http://bazalt.pl/prefabrykacja-betonowa/oferta/prefabrykaty-dla-energetyki/


Sprawdź też

Mebelki - a więc, kolejny tekścik który pochodzi z rodzaju "rzeka"

komoda
Przygotowane przez: Alex Indigo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak to można zauważyć po naszym temaciku, dzisiejszy tekst będzie obejmował cykl "rzeki", a więc tematu, który w rzeczywistości płynie, płynie i płynie - nie posiadając tak naprawdę żadnego finiszu.


Siłą rzeczy zwiększa się też zapotrzebowanie na fundamenty pod słupy energetyczne. Na rynku spotkamy wiele różnego rodzaju modeli przywołanych „konstrukcji” . Wylewane z reguły wykorzystuje się w przypadku, kiedy budowa odbywa się na niejednorodnym podłożu poniżej poziomu wód gruntowych. Beton cechuje bowiem duża odporność na wilgoć. W chwili obecnej coraz bardziej popularne stają się fundamenty palowe. Czemu? Powodów jest przynajmniej kilka. Pozwalają one na wzmocnienie istniejących już podwalin, które uległy uszkodzeniu a także przeniesienie znacznych obciążeń na niższe warstwy gruntu. W dodatku, można je wykonać o wiele łatwiej niż ich tradycyjne „odpowiedniki” betonowe. Pamiętajmy że właściwe fundamenty pod słupy energetyczne to „baza” (bloki sjenitowe - Bazalt S.A.). Niezbyt dobrze dobrane mogą opóźnić postęp innych prac a nawet zniweczyć sukces całej inwestycji.


Warto zwrócić uwagę, że w szeroko rozumianym budownictwie nader często wykorzystuje się formak, czyli inaczej mówiąc blok kamienia łupanego przystosowany do kształtów i wymiarów przyszłego wyrobu.
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.