Jak się obecnie kształtują nowoczesne trendy podczas projektowania oświetlenia, jak można wybrać lampy do różnych pomieszczeń.

Planując urządzanie swojego mieszkania trzeba pamiętać o wielu ważnych sprawach, a jedną z nich niewątpliwie będzie odpowiednio rozplanowane oświetlenie. Dzisiaj są ku temu duże możliwości, gdyż w sklepach można znaleźć sporo nowoczesnych źródeł światła, najróżniejsze sterowniki i wyłączniki, a oprócz tego bardzo dużą ilość najróżniejszych lamp.
żyrandol
Przygotowane przez: HarshLight
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Generalnie do każdego pomieszczenia dedykowane są inne lampy, niektóre ich rodzaje można wprawdzie wykorzystać w kilku miejscach, lecz najczęściej jednak ich zastosowanie jest dość konkretne. Przykładowo w salonach i pokojach gościnnych najczęściej wiesza się różnego rodzaju żyrandole (więcej na ten temat tutaj). Mają one po kilka żarówek, które załączać można segmentami. Przez to można załączyć tylko pojedynczą sekcję albo dwie, jeżeli zechce się mieć jaśniej. Sporą popularnością wśród klientów zaczęły się także cieszyć żyrandole z wentylatorem , przez swoją konstrukcję nie tylko stanowią źródło oświetlenia, ale również w upalne dni potrafią przyjemnie ochłodzić atmosferę w pomieszczeniu.

Sprawdź też

Ciekawe jak i niezbyt drogie dodatki do każdego domu

zamówienie
Przygotowane przez: Prestige PR
Podpatrzone na: Prestige PR
Odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni pokoju to ciężki proces, który potrafi przyprawić u kupującego prawdziwy zawrót głowy.


Powód jest prosty – wielka liczba oferowanych opcji.


Do pozostałych domowych pomieszczeń lampy również będą łatwe do rozróżnienia. W przypadku łazienek najpopularniejsze są plafony, dają one lekko stłumione, nierażące światło, dzięki czemu we wnętrzu panuje dość przyjemna atmosfera. W łazienkach często spotykane są także kinkiety, z kolei te również występują na korytarzach i klatkach schodowych. Z kolej w kuchniach występuje duża dowolność jeśli będzie chodzić o wybór lamp, często zawiśnie tam typowa lampa dallas , ale w niektórych domach zamiast pojedynczej używa się paru małych, punktowych źródeł światła.


kolorowa lampka
Przygotowane przez: Isengardt
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Współcześnie trendy oświetleniowe idą w takim kierunku, że w pomieszczeniach występują oprócz światła głównego również punktowe, oświetlające jedynie niedużą część całości. W takiej roli doskonale sprawdzają się niewielkie lampki do kontaktu , przeważnie posiadają one przełącznik pozwalający na włączanie i wyłączanie. Takie lampki zwłaszcza lubiane są przez dzieci, przeważnie będą one miały fantazyjne, dziecięce kształty.
2020/03/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.