Spełnienie marzeń i wielki stres, czyli o budowie domu

Jak jesteśmy w stanie nazwać budowę domu? Dzieło życia, spełnienie marzeń czy wielki stres? Chyba każde z tych definicji będzie pasować perfekcyjnie. Wiemy bowiem, że realizujemy coś wyjątkowego, istotnie jest to realizacja marzeń, ale zdajemy sobie również sprawę, z jakim niepokojem się to wiąże. Na szczęście, jak każda poważna rzecz również budowa domu to proces, który da się zaplanować i solidnie doprowadzić do szczęśliwego końca. Wszystko zależy od solidnego planu budowy.


wyszukiwarka graficzna
Przygotowane przez: Bocian
Podpatrzone na: www.projektoskop.pl
A więc, jak budować dom? Przede wszystkim, miejmy na uwadze, że jest to proces bardzo długi, co znaczy, że musimy zaplanować każdą rzecz bardzo dokładnie, krok po kroku (dodatkowe informacje). Jeśli postąpimy inaczej, nie przeznaczymy potrzebnej ilości czasu na najbardziej korzystne zaplanowanie, konsekwencje mogą być nieodwracalne – wyższe koszty budowy i obniżenie jakości wykonania budynku.

Pierwszy etap to uzyskanie zgody na budowę. Bez tego po prostu nie możemy rozpocząć żadnej budowy. Wiąże się to niestety ze żmudną papierkowa pracą i załatwianiem spraw w różnych urzędach. Jak powszechnie wiadomo, w naszym kraju takie załatwianie zwykle jest dosyć męczące i długotrwałe.

Jeśli twierdzisz, że prezentowany tu post jest interesujący i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten link, a przeczytasz więcej informacji drewno dębowe na schody.

Po załatwieniu spraw urzędowych zatrudniamy specjalistów i rozpoczynamy budować nasz dom. Pierwsze co, musimy właściwie przygotować plac budowy. Po tego typu pracach geodeta powinien wytyczyć budynek w terenie, zgodnie z wytycznymi oraz planem zagospodarowania działki.
Jakie wybrać ściany do domu
Przygotowane przez: ES Polska
Podpatrzone na: ES Polska

Po zrobieniu fundamentów i rozprowadzeniu kanalizacji jesteśmy w stanie stawiać pierwsze mury. Wymurowanie ścian, komina, a jednocześnie postawienie stropów i zrobienie schodów żelbetowych to niezwykle istotny etap budowy domu (więcej artykułów). Co tu dużo mówić, ma on wpływ na całą konstrukcję domu. Następny krok to zrobienie instalacji wewnętrznych. Ułożenie instalacji wodno-kanalizacyjnej czy elektrycznej określone jest kodeksem budowlanym oraz pozostałymi zasadami bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz poszerzyć swą znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj też (termoaparatura.com.pl/) następne treści. Trzeba kliknąć w ten link.

Po takim wykonaniu nieodzowne jest sprawdzenie i odbiór instalacji.


Jednym z ostatnich etapów są prace montażowe, które zaczynamy od zewnątrz. już czekają do do zamontowania są okna i drzwi. Po zrobieniu tego bierzemy się za prace przy elewacji budynku, która ma dwie niezwykle ważne role: prezencja zewnętrzna budynku i właściwa izolacja domu. I w końcu na sam koniec mamy jeszcze do załatwienia kilka formalności, najważniejsze to zawiadomić o zakończeniu budowy powiatowy inspektorat nadzoru. Jeśli nadzór nie zgłosi żadnego sprzeciwu, to w ciągu 21 dni nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby wprowadzić się do naszego nowego domu. To jest dopiero radość!
2020/01/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.