Dom i to jak zostało urządzone. Postaraj się by twoje mieszkanie było wyjątkowe!

Ludzie, kiedy słyszą słowo dom zazwyczaj kojarzą je z domem rodzinnym. W rzeczywistości nie ma znaczenia czy był to ładny wielki dom, czy mieszkanie na piątym piętrze w bloku. Dom to to przestrzeń którą kojarzymy z tym, że spędziliśmy w nim większość naszego życia i co istotne mieszkają lub żyli tam nasi rodzice.
aranżacje mieszkań
Podpatrzone na: flickr.com
Dom to nie tylko kilka ścian i dach nad głową, to zwłaszcza rodzina. Rozumiejąc to należy pamiętać, że wnętrze każdego mieszkania jest dopasowane do domowników. Dlatego nie można oddać całej aranżacji mieszkania w ręce profesjonalistów, bez wcześniejszej konsultacji. Ludzie zajmujący się aranżowaniem wnętrz powinni wiedzieć, kto będzie w konkretnym miejscu mieszkał. Wiadomo, że są tworzone apartamenty, które można kupić i od razu się do nich wprowadzić. Jednak często są to dość zimne miejsca. Brak im tego czegoś (spójrz na to). Bo dom (polecamy projekty domów) i wnętrze nieodzownie kojarzy się z jakimś zapachem, z przestrzenią na wiele dodatków, które często zmieniają swoje miejsce razem z samopoczuciem domowników.

Sprawdź też

Jak znaleźć narożnik, który będzie piękny i dopasowany do każdego wnętrza, a jednocześnie niezbyt drogi?

płytki ceramiczne
Przygotowane przez: 2 TOP
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kupno narożnika czy kanapy do nowego domu bez wątpliwości nie jest taką prostą sprawą jak mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka. Musisz zdecydować się na narożnik posiadający funkcję spania lub raczej na stylową kanapę, która się nie rozłoży? Zwrócić uwagę przede wszystkim na wygląd, czy lepiej skupić się na wygodzie? Kierować się przede wszystkim ceną czy raczej wydać więcej, bowiem jest to mebel na długie lata? Wątpliwości jest mnóstwo, jednak sporo z nich rozwiewa polecany przez nas narożnik.


„Dom takie proste słowo” Każdy mógłby o swoich domach powiedzieć coś miłego. Jednak prawda jest taka, że gdy mieszkamy w jednym miejscu przyzwyczajamy się do wielu wad, na które osoby znajdujące się pierwszy raz w danym miejscu natychmiast zwracają uwagę. A nam po pewnym czasie już się nie chce zmieniać ustawienia kanapy o te parę centymetrów w lewo, by łatwiej dało się do niej dotrzeć z dwóch stron. Sporo rzeczy przestaje być istotnych. To, że żyrandol w przedpokoju nie działa, nie ma znaczenia, bo przecież światło z pokoju dziennego oświetla to, co trzeba. Dom (zobacz sprawdź propozycję) i wnętrze, do którego się przyzwyczailiśmy, często jest zaniedbywany (sprawdź dodatkowe informacje). Nie chodzi tu tylko o to, że jest bałagan, ale raczej o to, że wszystko jest robione po łebkach. Z tego powodu warto raz na jakiś czas spojrzeć na mieszkanie obiektywnie i spróbować coś zmienić.

sypialnia
Przygotowane przez: Ben McShea
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Często mała zmiana jest w stanie bardzo wiele odmienić. Nie musimy od razu robić rewolucji, wystarczy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, kupić parę drobiazgów, które sprawią, że łatwiej będzie zorganizować przestrzeń, wykręcić zepsute żarówki, wymienić na nowe. Zmienić ustawienie mebli, wyprać dywany i mieszkanie okaże się zupełnie inne, lepsze. Tak, więc zamiast mówić, że chce się np. wymienić meble ale nie brak na to funduszy, powinniśmy ruszyć się z kanapy i zrobić, tyle ile się da, by nasz dom był przyjazny dla gości.
2018/05/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.