Urządzamy mieszkanie. Kilka złotych rad

Najważniejsze to urządzić dom tak, jak nam to odpowiada. Najważniejsze to posiadać własny zakątek z klimatem. Co to znaczy? Rzecz jasna, dla każdej osoby to coś odmiennego, lecz liczy się własny pomysł, własna kreatywna inwencja, to jest klucz do swojego, oryginalnego stylu.
Zresztą, w mieszkaniu urządzonym przez nas samych będziemy czuć się najbardziej komfortowo. Ze swojej strony możemy tylko zaproponować parę rozwiązań, jakie możesz wprowadzić we własnym mieszkaniu.

Sprawdź też

Moda na przeróżne elementy wystroju domu zmienia się stale. Dawniej niesłychanie podobała się boazeria, były także tapety ścienne, później różne tynki strukturalne. Teraz rekordy popularności bije coś innego.

fototapeta
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
My, chcąc być choć w części na czasie pragniemy tych nowości. Nie ma się czemu dziwić, gdyż nowe plany na udekorowanie domu wręcz zapierają dech w piersiach. Dzięki najnowszym trendom możemy poczuć się we własnym domu jak w raju, a wrażenia wzrokowe jakich dają są niebywałe.


Pamiętaj, lampy wzbogacą każde wnętrze. Ale takie klimatyczne w stylu art deco. Wnoszą one niesamowity klimat do
Wystrój pokoju
Przygotowane przez: Emily May
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
każdego pomieszczenia. optymalnie skomponowane lampy będą nie jedynie dodatkiem, nie wzbogaceniem domu, staną się one centralnym punktem, centrum twojego mieszkaniowego świata. Idealnym tego dopełnieniem będą świeczki umiejscowione w świecznikach (więcej o świeczkach i świecznikach mieści się tutaj: świeczki). W ogóle świeczki i świeczniki (świeczki i świeczniki do mieszkania), nawet bez towarzystwa lamp wprowadzą coś niecodziennego i unikalnego do każdego wnętrza. Jeśli możesz to w ogóle zrezygnuj z głównego światła, które często psuje cały klimat. Jeśli preferujesz nastrój to świeczki i lampy będą do tego najlepsze.

Meble kuchenne
Przygotowane przez: Emily May
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pamiętaj, by nie zostawić gołych ścian.

Nie czekaj - jeżeli masz ochotę przeczytać dalsze newsy (http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-sztucznej-trawy) na ów bardzo zajmujący temat, to kliknij w link poniżej i przejdź do następnego wpisu.

Nic tak nie dodaje klimatu jak ciekawe obrazy. W zależności od tego, co lubisz, czy wolisz styl klasyczny, czyli dzieła wybitnych mistrzów, czy jednak wolisz bardziej coś w klimacie nowoczesnym, musisz powiesić parę obrazów.

W każdym mieszkaniu sprawdzają się także kwiatki. Tak, tak, zaniedbywana przez wielu roślinność naprawdę wzbogaca każde wnętrze, dodaje klimatu, pobudza wnętrze. Nie kupuj od razu kilkunastu kwiatów, aby zaakcentować jak lubisz mieć je w mieszkaniu, bardziej ma znaczenie właściwa kompozycja i rozłożenie ich tam, gdzie najlepiej będą pasować.

Doskonałym motywem będą również nieskomplikowane półki z książkami. Zawsze wyglądają schludnie, z jednej strony porządkują wnętrze, z drugiej wnoszą ożywienie do pomieszczenia. Nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje, lecz pokój z książkami jest o wiele atrakcyjniejszy niż pokój bez nich. Może jest to fascynacja osoby, która uwielbia książki (zobacz biblioteczki drewniane) i nie wyobraża sobie bez nich funkcjonowania, może i tak, ale wielu projektantów zgadza się z tą opinią i zaleca tego typu właśnie rozwiązania.

Starajmy się zastosować do tego typu wskazówek. Są one tylko wprowadzeniem, istnieje wiele innych interesujących rozwiązań, które można zastosować w swoim domu. Pamiętajmy jednak, iż czasem wystarczy naprawdę niewiele, by w naszym domu zrobiło się bardzo klimatycznie i przytulnie.
2021/02/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.